JAUNUMI

JŪNIJS 

Latgales NVO projektu programma 2016

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs izsludina "Latgales NVO projektu programmu 2016", kuras mērķis ir veicināt pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas, iedzīvotāju līdzdalību un starpkultūru dialogu, tai skaitā mazākumtautību darbu Latgales plānošanas reģionā. Kopā konkursam pieejami 24 000 EUR, kas sadalīti trim atbalsta jomām. Termiņš projektu iesniegšanai ir 2016. gada 6. jūlijs pl.: 16:00. Laika periodā no 13.- 22. jūnijam visā Latgalē par Programmu tiks rīkoti semināri un informatīvās dienas.

Vairāk informācijas: latgale.lv/lv/news/article?id=9305

Ekspedīcijai "Mana jūra"

Vides izglītības fonds izsludina pieteikšanos šī gada zaļajai ekspedīcijai "Mana jūra". Ekspedīcija notiks no 14. jūlija līdz 14. augustam, tajā piedalīties aicināts ikviens, kam rūp jūra un piekraste. Ekspedīcija ir kampaņas "Mana jūra" atpazīstamākā iniciatīva. Vides izglītības fonda kampaņas "Mana jūra" mērķi ir pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai un nodrošināt aktīvu sadarbību risinājumu meklēšanā, kā arī iesaistīt sabiedrību, pašvaldības un valsts institūcijas Latvijas piekrastes un Baltijas jūras vides unikalitātes un vērtības apzināšanā.

Vairāk informācijas: www.manajura.lv

10. Saeimas un NVO forums

10.06.2016. notiks jau 10. Saeimas un nevalstisko organizāciju (NVO) forums „10. Gadi kopš Saeimas deklarācijas par pilsoniskās sabiedrības attīstību Latvijā un sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām”. Forums notiks trīs paralēlās darba sesijās, kurās tiks aplūkoti tādi jautājumi kā drošība, laba pārvaldība un jauniešu izglītība. Noslēguma diskusija būs veltīta tam, lai izvērtētu līdzšinējo Saeimas un NVO dialogu, kā arī diskutētu par sadarbības uzlabošanas iespējām nākamajos desmit gados. Tāpat forumā diskutēs par valsts un nevalstiskā sektora sadarbību Latvijas simtgades kontekstā, raugoties uz lielajiem Latvijas, Eiropas un pasaules nākotnes izaicinājumiem. Foruma norisei varēs sekot līdzi tiešsaistē www.saeima.lv.

Vairāk informācijas:  www.nvo.lv

Rīgas plānošanas reģiona projektu konkurss.

Līdz 2016. gada 20 jūnijam biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” izsludina projektu konkursu, kura ietvaros plāno piešķirt finansējumu biedrībām un nodibinājumiem Rīgasplānošanas reģionā. Konkursa mērķis ir veicinā Rīgas plānošanas reģionā starpkultūru dialogu un pilsoniskās sabiedrības attīstību, tai skaitā mazākumtautību NVO darbu un uzlabot romu integrāciju sabiedrībā.

Projektu konkurss iedalīts šādās jomās:

1. Mazākumtautību NVO atbalsta projekti;

2. Starpkultūru dialoga projekti;

3. Pilsoniskās sabiedrības attīstības projekti;

4. Romu integrācijas projekti.

Projektus var iesniegt līdz 2016. gada 20. jūnija pl. 12.00 biedrībai “Latvijas Pilsoniskā alianse” sūtot attiecīgo dokumentāciju uz adresi Ģertrūdes iela 19/21-3, Rīga LV-1011 un e-pastu alianse @nvo.lv. Projektu īstenošanas laiks ir no 2016. gada 1. jūlija līdz 2016. gada 16. decembrim. 

Vairāk informācijas :  www.nvo.lv

 

MAIJS 

SEMINARS Policy Area Culture of the EU Strategy for the Baltic Sea Region.
Seminārā 31. maijā no 10.30 - 16.00 Gētes institūtā būs iespēja iepazīties ar ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionām Kultūras prioritātes vadošajiem ("flagship") projektiem un uzzināt par iespējām, kā iegūt vadošā projekta statusu. iegūt informāciju par finansējuma piesaistes iespējām kultūras un radošo industriju projektiem. Būs iespēja arī uzzināt par Kultūras prioritātes koordinatoru plānotajām aktivitātēm kultūras un radošajiem sektoriem, kā arī satikt koordinatorus klātienē. Pasākuma ietvaros būs iespēja prezentēt arī savu projektu idejas, iepazīties ar potenciālajiem partneriem, iegūt jaunus kontaktus un sadarbības iespējas.

 

Vairāk info un reģistrācija http://www.radilatvija.lv/

 

APRĪLIS

 

Iedvesmas stāsti par brīvību, radošumu un atbildību
30.04.2016. no plkst. 14.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā sarunu festivāls LAMPA turpina festivāla iesildošo pasākumu sēriju, un šoreiz kopā ar radošu industriju organizāciju "Heyday" aicinām Jūs uz trīs iedvesmas stāstiem par brīvību, radošumu un atbildību Daugavpilī. Galvenās sarunu tēmas būs radošums un ideju brīvība, brīvība un
atbildība bērnu izglītībā, neatkarīgā žurnālistika un vārda brīvība.Pasākumā piedalīsies un ar savām domām dalīsies: Dmitrijs Barbaneļs, Krievijā slavenais radošais direktors /krievu valodā/, Mārīte Seile, izglītības eksperte un bijusī Izglītības un zinātnes minister un Oļegs Ignatjevs, žurnālists, LTV7 raidījuma "Točki nad i" vadītājs /krievu valodā/.Tāpat kā festivālā, ieeja pasākumā par brīvu. Festivālu LAMPA organizē Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS.

 

“Mazais pilsonis” Rīgas skolās izglīto par pilsonisko aktīvismu!

Līdz 22.aprīlim Rīgā norisinās kampaņa “Mazais pilsonis”. Kampaņas laikā Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) dodas uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem, interaktīvā veidā informējot par Rīgas NVO darbu un iespējām.

 

„NVO Tehnoloģiju laikmets 2016” Tukumā un Rīgā!
15.04.2016. Limbažos notika pirmais no trim forumiem “NVO Tehnoloģiju laikmets”.
Ļoti pozitīvā gaisotnē NVO no Limbažiem un tuvākās apkārtnes uzzināja par dažādie mūsdienīgiem IT rīkiem un e-risinājumiem.
Piektdien, 22.aprīlī, forums “NVO Tehnoloģiju laikmets” notiks Tukumā, Tukuma novada domē, Talsu ielā 4. 
Savukārt, trešdien, 27.aprīlī forums “NVO Tehnoloģiju laikmets” notiks Rīgā, Microsoft Latvia birojā, Zaļā iela 1, 4. stāvs.

 

MARTS

 

EAPN-Latvia (Latvijas PretNabadzības Tīkls) laipni aicina  piedalīties Starptautiskās sieviešu dienas diskusijā, kas notiks š.g. 8. martā Eiropas Savienības mājā, Kamīna zālē 2.stāvā, sākums plkst. 11.00.
Diskusijas tēma: Saruna ar un par sievietēm Eiropas pārmaiņu laikmetā:
likuma aizsardzība, vieta sabiedrībā, personiskā brīvība.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Sieviešu tiesību institūtu kā
ikgadējās Starptautiskās sieviešu dienas atzīmēšana un saistībā ar to
diskusija par (I) ES jaunākajām nostādnēm dzimumu līdztiesības jautājumos, par Latvijā pastāvošo likumdošanu un praksi dzimumu līdztiesības ievērošanā, par Labklājības ministrijas sagatavoto informāciju Koncepcijai dzimumu līdztiesības īstenošanai, par EP Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu u.c., (II) sieviešu lomu un vietu Latvijas un Eiropas sabiedriskajā dzīvē: lēmumu pieņemšanas institūcijās, nabadzības novēršanas tīklos, jaunatnes un senioru organizācijās u.c.,
(III) Latvijas sieviešu nostāju personiskās brīvības saglabāšanā Latvijā
un Eiropā: pret fizisko un psiholoģisko vardarbību, pret finansiālo un
materiālo ierobežošanu, pret izteikšanās brīvību, pret apģērba, ceļošanas u.c. aizliegšanu.
Par organizatoriem skatīt www.eapn.lv

 

 

FEBRUĀRIS

 

27. Februāris ir Vispasaules NVO diena!

Iniciatīva svinēt šādu dienu radusies Latvijā un piecu gadu laikā, kopš iniciatīva dzimusi šo dienu atzīmē no visā pasaulē, visos kontinentos no Nepālas līdz Kanādai.

1)Vispasaules NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus, kas vērsti uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, rūpēm par cilvēces mantojumu, rūpēm par cilvēces nākotni un tās vērtību atzīšanu.

2)Vispasaules NVO diena apliecina sabiedrības pateicību un atzinību par NVO sniegto ieguldījumu tās labā, apvienojot visas pasaules nevalstiskās organizācijas zem konkrētā simbola;

3)Vispasaules NVO diena ir piemiņas diena tiem NVO cilvēkiem visā pasaulē, kuri ir zaudējuši dzīvības veicot savu darbu un misijas pienākumus.

Biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” ielūdz uz Vispasaules dienai veltītu pasākumu, kas notiks 01.03.2017., Birojnīcas telpās, Berga Bazārā. 

 

 

DECEMBRIS

 

2015.gada 12.decembrī plkst. 10.30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, notiks Informatīvais pasākums par projekta “NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai” 2015.gada rezultātiem. I

 

2.decembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā alianse" aicināja aktīvos Rīgas iedzīvotājus piedalīties jau sestajā iedzīvotāju forumā "Rīga dimd - iedzīvotāji runā, domā, dara!"

Šogad foruma moto ir: "Audz Rīgai". Foruma dalībnieku uzdevums būs gūt iedvesmu un prasmes izaicinājumu risināšanai.

Kā jau katru gadu, forums piedāvāja iespēju konstatēt pilsētā notiekošās izmaiņas un attīstīt sadarbību starp iedzīvotājiem, biedrībām, nodibinājumiem un pašvaldības iestādēm.

Papildus informācija pieejama:

http://www.nvo.lv/lv/news/ 

 

2015. gada 1.decembrī plkst. 12.00 NVO TV notiks disskusija par projekta “NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai” rezultātiem. 

Disskusijas laikā tika apspriesti tādi jautājumi:

  • Kāda loma ir NVO sociālo pakalpojumu sniegšanā?

  • Ar ko atšķiras NVO komercdarbība no sociālās uzņēmējdarbības?

  • Kā sociālās darbības institucializācija un grozījumi NVO likumā var ietekmēt NVO darbību un sociālo pakalpojumu pieejamību ģimenēm?

  • Kāda ir loma NVO bērnu tiesības aizsardzībā un ģimeņu problēmu risināšanā?

  • Kā mediācijas pielietošana var ietekmēt ģimeņu problēmu risināšanu un kāpēc likums par mediāciju nestrādā?

  • Valsts, pašvaldību un NVO sadarbības iespējas ģimeņu politikā veidošana.

Disskusijā piedalīsies:

Tatjana Meļehova-  projekta “NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai”  koordinatore;

Viktorija Portere – biedrības “Integrētā mediācija” biedre, zvērināta advokāte, sertificēta mediātore;

Bonija Lasmane – nodibinājuma “Mamma mammai fonds” dibinātāja, Kuldīga;

Oļegs Litvinovs – biedrības “Erfolg” valdes loceklis, Daugavpils;

Egils Rupeks – Baltijas Franšīzes fonda valdes loceklis, sociālās uzņemejdarbības eksperts.

 

 

NOVEMBRIS

 

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgā notika Sociālās uzņēmējdarbības forums, kas pulcēja sociālos uzņēmējus un pārmaiņu nesējus, kam no sirds rūp iedzīvotāju un viņu kopienu dzīves uzlabošana. Forums notika divas dienas no 26. līdz 27. novembrim Nordic Club House, Kalēju ielā 3, Rīgā.

Foruma pirmajā dienā kopīgi tiks meklēta atbilde uz mūžīgo jautājumu, kāpēc ir nepieciešama sociālā uzņēmējdarbība, apskatot to Eiropas dažādu valstu sociālo uzņēmumu darbu, kuri nevairās risināt sarežģītas sabiedrības problēmas, kuras ne valsts, ne privātais sektors vieni paši uzrunāt nevar.

Foruma otrajā dienā tika diskutēts par sociālās uzņēmējdarbības tiesisko ietvaru un finansējuma iespējām Latvijā. Foruma dalībniekiem bija iespēja kopā ar Saeimas deputātiem un atbildīgo ministriju pārstāvjiem sēsties kopā pie viena galda un meklēt labākos risinājumus tiesiskā ietvara veidošanai un finansējuma apguvei.

Papildus infomācija pieejama:

http://sefriga.lv/conference/social-entrepreneurship-forum-2015/ 

 

Noslēdzas projekts “Es gribu tevi saprast”

Projektu „Es gribu tevi saprast” izstrādāja nodibinājums “ECO PARTNERS” sadarbībā ar Rīgas Pašvaldības Bērnu un Jauniešu centru (RPBJC), lai veicinātu audzēkņu saskarsmes prasmju uzlabošanu sociālās atstumtības novēršanai.

Projekts tika vērsts uz to, lai ļautu audzēkņiem un aprūpes darbiniekiem un labāk saprasties, atbalstīt vieniem otrus un padarīt ikdienas dzīvi ārpus ģimenes aprūpes centrā „ģimeniskāku”, lai veicinātu kopības sajūtu, harmonisku un līdzsvarotu atmosfēru.

Projekta mērķu sasniegšanai tika izstrādāta  apmācības programma RPBJC sociālajiem darbiniekiem un pedagogiem, kā arī novadītas apmācības aprūpes darbiniekiem, bērniem un jauniešiem.

 

12.novembrī Biedrība „Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija” rīkoja semināru „Jauniešu drošumspējas veicināšana ārpusģimenes aprūpē”.

Projekta mērķis - stiprināt asociācijas institucionālo un cilvēkresursu kapacitāti demokrātijas un labas pārvaldības un atklātības jomā, izstrādājot nevalstisko organizāciju, kas darbojas ārpusģimenes aprūpes jomā, pārvaldības un līdzdalības modeli.

Projekta ietvaros īstenota jauniešu pēc ārpusģimenes aprūpes cilvēkdrošības principu ievērošanas iespēju izpēte un pārvaldības un līdzdalības modeļa izstrāde.

Papildus informācija pieejama:

https://www.facebook.com/sosbernuciemati/posts/920355844667485 

 

Nodibinājums "ECO PARTNERS" aicina ģimenes pieteikties uz individuāliem konsultācijām par komunikācijas veicināšanas un konfliktu risināšanas jautājumiem ģimenē.

Sievietēs, brīvprātīgie un ģimenēs ar bērniem aicināti pieteikties dalībai atbalsta grupās.

Konsultācijas ģimenēm tika nodrošināti projekta „NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai” ietvaros.

Papildus informācija:

http://ecopartnersprojects.wix.com/nvoplatforma - !konsultesana/c1v8n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOTIKUMU KALENDĀRS

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9