top of page

SADARBĪBAS MEMORANDS

Sadarbības memorands par līdzdalību ģimeņu politikā

 

Rīgā                                                                                                                                                                          2013.gada 26.oktobrī

 

Parakstot šo sadarbības memorandu, biedrības un nodibinājumi apvienojas NVO Sadarbības platformā, lai veicinātu ģimeņu harmonisku attīstību. Mēs uzskatām, ka ģimeņu harmoniska attīstība ir iespējama tikai tad, ja tiek nodrošināta sabiedrības ilgtspējīga attīstība. Tā ir cieši saistīta arī ar ekonomikas, sociālo, vides un kultūras ilgtspēju. Pilsoniskās sabiedrības līdzdalība ir ļoti nozīmīga sabiedrības ilgtspējas veidošanā un stimulē ģimenēm labvēlīgas vides radīšanu.

 

Sadarbības platformas kopīgais mērķis ir savā darbībā un esošo resursu ietvaros iesaistīties pašvaldību un valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanā un īstenošanā un tādējādi veicināt ilgtspējīgas sabiedrības attīstību. Tas tiks sasniegts, tajā skaitā īstenojot kopīgas aktivitātes projektā “NVO līdzdalība ģimeņu politikā ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai” Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju darbības atbalsta programma” ietvaros.

 

1. NVO Sadarbības platformas darbības mērķi un principi:

  • sadarbība kopīgā mērķa sasniegšanā;

  • sadarbība aktivitāšu plānošanā, izstrādē un ieviešanā;

  • labas pārvaldības principu un atklātības ievērošana un nostiprināšana.

 

2. NVO Sadarbības platformas lēmumu pieņemšanas kārtība un pārvaldes modelis:

  • Nodibinājums „ECO PARTNERS” ir NVO Sadarbības platformas koordinators, un tas ir atbildīgs par projekta vadības nodrošināšanu; 

  • NVO Sadarbības platformas organizācijas iesaistīsies aktivitāšu īstenošanā, darbosies četras darba grupas: projekta vadība un tehniskais nodrošinājums; vietējo aktivitāšu plānošana un īstenošana; nacionāla un reģionāla mēroga aktivitāšu plānošana un īstenošana, starpstrukturāla un starptautiska sadarbība; publicitātes nodrošināšana, informācijas un rezultātu izplatīšana.

  • NVO Sadarbības platformas organizāciju pārstāvju tikšanās notiks vienu reizi ceturksnī. Tajā tiks apspriesta projekta gaita un plānotas aktivitātes nākošajam ceturksnim, ņemot vērā aktuālo situāciju, NVO Sadarbības platformas vajadzības, materiālo un nemateriālo resursu pieejamību, kā arī notiks sasniegto rezultātu apkopošana un novērtēšana.

  • Aktivitāšu īstenošana tiks veikta saskaņā ar detalizētiem ceturkšņa aktivitāšu plāniem. Šāda procedūra paredzēta, lai to ieviešana būtu saskaņota un lai tajā varētu iesaistīties visas NVO Sadarbības platformas organizācijas.

 

3. Parakstot šo vienošanos, NVO Sadarbības platformas organizācijas apņemas īstenot tajā iekļautos darbības mērķus un principus savstarpējas koleģialitātes un izpratnes gaisotnē, respektējot visu organizāciju viedokļu un interešu dažādību.

 

4. Sadarbības memoranda darbības laiks ir spēkā no tā parakstīšanas dienas. Sadarbības memorands ir noslēgts uz nenoteiktu laiku.

 

5. Sadarbības memorandu var parakstīt organizācijas, kuras pievienojas NVO Sadarbības platformai tā darbības perioda laikā, un tās var pārtraukt sadarbību, pievienojot atsevišķu protokolu.

 

 

NVO Sadarbības platformas organizācijas pārstāv visus Latvijas reģionus:

 

Kurzemi – biedrības: „Ģimenes spēks”, „Saprātīgais ceļš”, „Tukuma Dāmu Klubs”, „Virbi”, daudzbērnu ģimeņu biedrība „Dēkla”, "Paritāte" un nodibinājumi: „Kristīgais sabiedrības atbalsta fonds” un „Mamma mammai fonds”;

Latgali – nodibinājums „Latgales Sociālās Ekonomikas Fonds”;  Biedrība "Erfolg", Starptautiskais centrs "Cilvēka ekoloģija "Latgale"".

Rīgu – nodibinājumi „ECO PARTNERS” un „Harmonija un attīstība”; biedrība " Latvijas Zīdīšanas veicināšanas konsutantu asociācija";

Vidzemi – biedrība „Apmācības, kultūras un estētikas centrs „Vilzene””;  

Zemgali – Iecavas ģimeņu ar bērniem biedrība „Marabella”.  

 

2013.gadā lielākā daļa pasākumu tika īstenoti Kurzemē. 2014.gadā aktivitātes notika galvenokārt Latgalē un Zemgalē. 2015. gadā aktivitātes tiek plānotas galvenokārt Kurzemē un Vidzemē. 

bottom of page